Zboží

Vytápění v zimních měsících


Potřebujeme teplo

V zimě můžou teploty klesat hluboko pod bod mrazu, přičemž v takovém počasí byste jistě všechen čas nechtěli prožívat venku. Tato teplota nám umožňuje, aby venku napadl sníh a my jsme si mohli užívat zimních radovánek, ale po určité době nám začne být zima, takže jsme rádi, že se můžeme jít zahřát domů. Jak dosáhnout příjemné teploty? U panelových domů bývá teplo dodávané dálkově, takže tam se nemusíme o nic starat, protože si stačí pootočit kohoutem na radiátoru dle potřeby.

hořící zápalka

Rodinné domy na vesnici to mají však o něco složitější, protože si zdroj tepla musí zajišťovat sami. Záleží na tom, kolik práce jste ochotni topení obětovat. Takový plynový kotel se o vše postará sám, akorát plyn něco stojí a předpokládá se jeho zdražování. Když chceme topit tuhými palivy, tak u kotlů bez zásobníku musíme chodit stále přikládat. Pokud budete kupovat dřevo nenaštípané, tak sice stojí méně, ale je s ním dost práce.

Tepelné čerpadlo

Jeho větší rozšíření neproběhlo zas tak dávno, přičemž musíme se připravit na větší investici, ale provozní náklady nějakou tak vysoké, a proto se nám časem může vrátit. Obecně nám hodně pomůže dobré zateplení nemovitosti, protože nám zbytečně teplo neuniká pryč, takže nepotřebuje ani tolik tepla vyrábět. Tepelné čerpadlo funguje tak, že odebere teplo danému prostředí a díky tomu nám topí a klidně i ohřívá vodu.

hořící oheň

Jestliže máme systém, který bere jako zdroj vzduch, tak funguje samozřejmě i při mínusových teplotách, akorát když se jedná o nějaké větší mrazy, tak efektivita klesá. Systém země voda dosahuje stále hodně slušných hodnot, ale je dražší na pořízení. Tepelná čerpadla Plzeň se touto oblastí zabývají, a proto se starají o jejich prodej. Na výběr je více variant, takže Vám jistě poradí, co bude pro danou nemovitost nejvýhodnější. Někdy je možnost získat dotaci, což celkovou částku celého projektu výrazně zlevní.