Nezařazené

Učíme se vařit ve vyšším věku

S rozvojem médií, internetu a sociálních sítí je snadné se naučit novým věcem i pro ty, kdo se stydí přiznat, že neumí věc, kterou ba podle něčích očekávání už dávno znát měli. Takže i pokud je vám padesát, naučit se vařit stále můžete. Jak na to?
vnitřek papriky.jpg
· Rodina
Pokud se zas tak moc za svůj „nedostatek“ nestydíte, obraťte se na rodinu. Babičky většinou dělají ty nejlepší polévky a buchty, pánové zase maso. Babiččiny, často i prababiččiny kuchařky se mnohých rodinách ochraňují jako poklad. Pokud něco takového máte k dispozici, využijte této výhody. Stud stranou, každý rád někoho jiného přiučí novým věcem.
· Přátelé
Nemáte nikoho na pomoc v rodině, ale vaše kamarádka Alča na všechny akce nosí perfektní jídlo? Uspořádejte dovolenou spojenou s mini kuchařským kurzem. Určitě to bude zábava.
· Profesionální kurzy
Kurzů na vaření i pečení prakticky čehokoliv je dnes přehršel. I těch pro začátečníky. Jen je nutné pečlivě číst popis akce, abyste se náhodou místo kurzu pro začínající kuchaře, kteří umí jen čaj a párky, neocitli na profesionální soutěži. Možná by vaše neumění přineslo čerstvý vzduch, ale málokdo chce ze své komfortní zóny vystoupit až tak daleko.
· Televizní show
Kuchařské pořady jsou od pádu železné opony jak u nás, tak i v sousedních státech velkým trendem . Do začátků je doporučuji jako inspiraci pro to, jak kreativní a radostné může být vaření. Nelze ale doporučit se do receptů z těchto pořadů ihned pouštět. Bývají totiž již komplikovanější.
maso noodles.jpg
· Internet
Hlavním zdrojem, pro stydlíny i ostatní, je dnes určitě internet. Pár kliky naleznete různorodé recepty na cokoliv, od rychlých a jednoduchých po gastronomické umění. Systém recenzí a komentářů vás často přiučí novým faktům a pomůže oddělit špatné recepty od dobrých či navrhne alternativy surovin. Také poradí, co přesně máte koupit, takže nic nemůže být jednodušší.