Nezařazené

Kam umístit sedací soupravu

Od sedacích souprav si slibujeme, že nám poskytnou dostatek pohodlí a zároveň budou dostatečně reprezentativní, v obývacím pokoji přijímáme návštěvy, rodina se tu zpravidla sdílí nejčastěji, na sedacích soupravách také padnou důležitá životní rozhodnutí.
Kromě výběru sedačky samotné bychom měli již předem zvážit, jaký bude mít tvar, rozměry, a kam ji umístit. Podstatná je tedy nejen velikost, aby korespondovala s volným prostorem v místnosti, ale také orientace. Nepsaným pravidlem je, aby posezení nesměřovalo zády ke dveřím. Naopak byste na ně měli dobře vidět a měli mít přehled o pohybu v místnosti.
trámy na stropě.jpg

Integrovaný konferenční stolek

Některé moderní soupravy jsou koncipovány tak, že mají v bočním segmentu umístěn úložný prostor pro drobnosti, který nahradí dokonce funkci konferenčního stolku. Do integrované police patří knihy, časopisy, hodiny s budíkem, meteostanice, na horní polstrovanou desku pohodlně odložíte hrnek s čajem a rozečtenou knihu.
sud u gauče.jpg

Dominantní kus nábytku uprostřed místnosti

Některá posezení lze koncipovat do středu místnosti, nebo posunuté několik desítek centimetrů od stěn, jiné opřete o stěnu, ale vždy tak, abyste měli dostatečný výhled a přehled o okolním prostoru. Podstatné je, aby nepřekážela, nezakopávali jste o ni a aby mezi ní a nábytkem vznikl minimální prostor 90 cm. U rohových sedaček ani nemusí být striktním pravidlem pravý úhel, některé jsou zajímavě řešeny s úhlem ramen kolem 60 stupňů. A dnes už se většina z nich vyrábí tak, aby i zadní prostor byl reprezentativním prvkem, lze ji tedy koncipovat doslova jako srdce obytné místnosti.
pohovky kolem stolu.jpg

Pastelové tóny, nebo bílá

Co se týče barev, velké prostory snesou i křiklavé výrazné pastelové tóny, čímž tento kus nábytku dominuje, u malých místností buďte poněkud střízlivější a pamatujte na celkové zklidnění prostoru, abyste se necítili uvnitř stísněně. A pokud chcete zvolit nadčasové řešení, orientujte se na bílou, anebo její jemné krémové odstíny. Bílá je zkrátka IN v každé době.