Zboží

Kolagen můžete doplnit i z rostlin, nejen z živočišných zdrojů

Svět rostlinné říše je natolik bohatý, že člověk musí žasnout v okamžiku, kdy listuje herbářem či atlasem rostlin, anebo zavítá do nějaké botanické zahrady. Existuje tolik druhů, tolik různých tvarů, barevných kombinací stonků, kmenů, květů a listů, zkrátka pobyt v botanických zahradách je vždy pastvou pro oči pro toho, kdo to dokáže ocenit.

rostlinný kolagen

Rostliny jsou nesmírně dekorativní, máme je v bytech či v zimních zahradách v květináčích a truhlících, ale to není zdaleka vše, čím nás zásobují. Předávají nám svou jemnovibrační energii a tím nás čistí a pomáhají regenerovat organismus. Jen si vybavte, jak dobře se cítíte v lese, nebo právě v té botanické zahradě. Rostliny jsou zkrátka živé organismy a měli bychom k nim přistupovat s velkou úctou.

zelenina ze zahrádky

Rostliny nám mimo jiné poskytují rostlinný kolagen. Možná se domníváte, že pro zdravé klouby, chrupavky, kosti a pokožku potřebujeme kolagen z živočišných zdrojů, ale není tomu tak. V rostlinách je obsažen rovněž, a to velmi bohatě. Potřebujete-li doplnit kolagen, což se týká v dnešní uspěchané době každého z nás, a zejména sportovců, seniorů a osob ohrožených nevhodnou stravou, stresem, hlukem, smogem, nedostatkem spánku a přepracováním, pak máte možnost využít rostlinných výtažků. Tyto výrobky jsou vhodné i pro vegany.

Rostlinný kolagen https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/ najdete v rostlinných zdrojích i ve zdravém jídelníčku, pokud se budete vyhýbat fastfoodu, rafinovanému bílému cukru, rafinovaným olejům, nešetrně průmyslově zpracovaným potravinám s mnoha konzervanty a přidanými látkami a produktům z bílé mouky (pečivu a sladkostem) s minimálním obsahem vlákniny.

Kolagen najdete v ovoci a zelenině, zejména v listové a kořenové, větší množství jej obsahuje červená řepa, jahody, maliny, ostružiny, borůvky, kokos a banány. Ze zeleniny pak zejména česnek a cibule, pórek, petržel, ředkvičky, syrové zelí a kedlubny.