Hobby

Vyvarujte se častých chyb při holení

Měli bychom si připomenout, že v minulosti byla tato procedura výsadou výhradně mužskou, a že k tomu také byly určeny speciální nástroje. Než byly vyrobeny první opravdové tenké a velmi ostré žiletky, tento proces obstarávaly břitvy.

Holení břitvou není žádná legrace, a kdo s ní neumí zacházet, může nadělat více škody než užitku. Proto se také v minulosti řada mužů neholila, anebo svěřovala svou pleť specialistovi. Docházení k holiči se stalo společenským rituálem a tito lidé měli o dostatek práce postaráno na celý život.

holítko a žiletky

Dnes je situace diametrálně odlišná. Odstraňování chloupků a vousů si obstaráváme většinou sami, ovšem nutno podotknout, že nejsme profesionálové, a že častokrát provádíme školácké chyby. Žádná žena nesvěří své intimní partie, podpaží a nohy holiči – kadeřníkovi a tak je odkázána na své vlastní schopnosti.
oholené podpaží

Jaké chyby nás nejčastěji provází

Proti směru růstu – velmi častá chyba, k tomuto kroku svádí dokonalý vzhled hladké pokožky a takřka neviditelné stopy po růstu ochlupení, ovšem tahy žiletkou proti směru pak mohou způsobit jejich zařezávání a zarůstání do pokožky. Občas to dělají i muži, ale kůže na nohou a v okolí genitálií je mnohem silnější než na tváři a tam se zarůstání projeví častěji.

Tupý nástroj – tím můžete leda tak preparovat tělesné tkáně pod mikroskopem, ale jakmile je žiletka tupá, nepatří na kůži, ale do koše. I pro ženské holení se vyplatí vícebřitý nástroj určený pro muže, jsou kvalitnější než ty jednorázové a vydrží mnohem déle, což se pak projeví i ve vaší peněžence.

Příliš často – odborníci z oboru dermatologie nedoporučují ani mužům mokrý způsob provádět denně, lepší je v tomto případě holicí strojek. Platí to i pro ženy – ponechte pokožce dostatek času pro regeneraci, nejlépe alespoň dva až tři dny.

Sluneční záření – dostatečná regenerace probíhá zejména v noci, nejlépe je holit se navečer a vyvarovat se ihned po této proceduře pobytu na slunci. Každé holení znamená podráždění a slunce jej naopak zesiluje, než aby napomáhalo regeneračnímu procesu.