Business

Prostředky, které nesmí chybět u správné ústní hygieny

Ústní hygiena je poměrně široká oblast, na kterou by neměl zapomínat žádný z nás. Jedině díky správnému čištění zubů můžete předejít vzniku kazů, zánětů dásní a mnoha dalším nepříjemnostem. Stejně tak díky tomu předejdete, anebo se zbavíte nepříjemného zápachu. Zubař Liberec 2-K DENT nebo odborník ve vašem okolí vždy nejlépe poradí, co a jak byste měli používat. Ideální je proto navštívit odborníka a zjistit, co bude nejlepší pro vás osobně. Podívejme se ale na obecně potřebné věci.

Zubní kartáček pasta

Pomůcky a prostředky, které budete potřebovat

Naprostým základem je pochopitelně kartáček, a to manuální nebo elektrický, jednosvazkový a mezizubní kartáček, dentální nit a pořídit si můžete také stomatologické irigátory, jako ústní sprchu nebo škrabku na jazyk. Výběr zubní pasty není tak důležitý. Mnohem důležitější je totiž správná technika a pravidelnost čištění.

Používat byste pochopitelně měli také pasty, gely a vodu. V tomto případě se vždy poraďte se stomatologem, jaký druh by byl nejlepší pro váš chrup. Pasty jsou velmi účinným a nejrozšířenějším pomocníkem. S ústní vodou byste měli zacházet opatrně, a to zejména v případě, že se potýkáte s vysokou suchostí v ústech.

Technika čištění zubů

Bez správné techniky to nepůjde

Nejlepší a hojně doporučovanou technikou je tzv. bassova modifikovaná metoda čištění. Kartáček byste měli přiložit tak, aby vlákna směřovala šikmo k okraji dásní. Na každém místě vždy udělejte několik jemných, kmitavých pohybů. Poté začněte s kruhovým pohybem, který doplníte jemnými vibracemi a směřujete ke kousací ploše.

V jednu chvíli vždy udržujte dva až tři zuby najednou. Začít byste měli na vnitřní straně a poté postupovat ven. Až budete mít hotové vnitřní i vnější strany, dejte se do kousacích plošek. I zde použijte vibrace a malé kroužky. Na kartáček nikdy netlačte a vyměňujte ho zhruba každé tři měsíce, když se začnou vlákna deformovat.