Zboží

Pro teplejší vodu

Ani v létě není pokaždé dostatečné teplo na to, aby to bylo na koupání. Voda je totiž moc studená. I tahle drobnost se dá ale docela jednoduše změnit.

Pro teplejší vodu

V letních měsících bývá v našich zeměpisných šířkách pěkné vedro. Na tom by nebylo nic divného, ale v posledních letech je to až k nevydržení. Tropické teploty zde nebyly úplně normální, a to se pomalu, ale jistě mění. I z toho důvodu se mnoho lidí rozhodlo, že si na zahradě před domem nechají postavit nějaký druh koupací plochy, nejčastěji bazén. Ty už ani zdaleka nejsou tak drahé jako v letech minulých, alespoň nadzemní typy. Ty je možné pořídit si do deseti tisícovek, což dneska už nejsou žádné obrovité peníze.

Bazén u domu

Mít ale vlastní bazén neznamená automaticky výhru. Proto, abyste se v něm mohli bezpečně koupat, je potřeba udělat maximum proto, aby byla voda v něm obsažená co možná nejčistší. A toho lze dosáhnout mnoho způsoby, které je ideální zkombinovat dohromady.

Hygiena na prvním místě

Koupání ve špinavé vodě není žádná sláva po žádné stránce. Nejenže taková kapalina docela zapáchá, ale rovněž je i nebezpečná, jelikož takto můžete chytit i nějaké ty kožní nemoci. A pokud nechcete v létě běhat k dermatologovi, měli byste používat speciální chemické přípravky, které vodu čistí. Nejběžněji se u nás využívá chlorové prostředky, které se dají sehnat za pěknou cenu, a navíc jsou docela efektivní. Ne každý je ale s nimi spokojen. Pro ty jsou tu pak přípravky na bázi kyslíku, případně mořská sůl. Vodu ale můžete ochránit i jinak, třeba za pomocí solárních plachet.

Rodina v bazénu

Chrání i ohřívají

Solární plachty jsou speciální v tom, že plní rovnou dvě funkce. Pokud jsou správně natažené, fungují jako jakýsi štít před nečistotami, které by se za normálních okolností dostali do vody, což asi nechcete. Navíc ale ohřívají i vodu. Pokud se vám zdá voda v bazénu příliš studená, prostě jen natáhnete plachtu a chvíli počkáte. Nečekejte žádné zázraky, zvláště, pokud je pod mrakem, ale když svítí sluníčko, může během pár hodin plachta zvýšit teplotu vody i o několik málo stupňů.