Zboží

Doplňky stravy, které si zamilujete

Přestože oblast doplňků stravy a různých vitamínů by vám mohla zpočátku evokovat spíše oblast fitness, opak je pravdou. Toto téma se netýká žádných suplementů nebo prostředků pro spalování nebo naopak nabírání svalové hmoty. Jde primárně o potravinové výrobky a výživové doplňky, které vaše tělo ocení, zejména v období, kdy je důležité posilovat imunitu. Kromě posílení imunity můžeme mít i další důvody, proč bychom některý z těchto produktů mohli začít užívat – například jsou to dlouhodobé a chronické zdravotní problémy, potíže s trávením, bolesti žaludku nebo střev, vypadávání vlasů, lámání nehtů, vysušené vlasy a extrémně suchá pokožka.

exotické ovoc

Příčin pro potřebu doplnit nějaký vitamín v naší stravě může být hned několik. Jednak velikou roli hraje výše zmíněná otázka imunity, kterou je potřeba posilovat a zásobit živinami po celý rok, ne jen v zimě nebo při výskytu nebezpečné pandemie. Dále je však tato potřeba způsobena například tím, že pracujeme v prostředí, kde nám chybí světlo a vůbec pobyt na čerstvém vzduchu venku, nebo že procházíme obdobím extrémního stresu. Dalším důvodem je například neustálé narušování našeho biorytmu a denních cyklů nutností pracovat na směny.

lékař s tabletami

Ověřenou klasikou na trhu je například křemelina s účinky velmi rozmanitými a skrz na skrz přínosnými. Kromě dlouhodobého posílení vaší imunity umožní třeba důkladnou očistu vašim střevům. Ta se díky tomuto prášku rozmíchaném v čisté vodě změní v dokonale čisté a zdravé prostředí, které mohlo být až dosud zatěžováno bakteriemi, plísněmi nebo toxiny.

Kromě křemeliny můžete vyzkoušet také selzink, tablety nabízející spojení účinných látek selenu a zinku. Jejich efekt poznáte již po krátkém čase. Účinek se týká především zvýšené obranyschopnosti, zlepšení růstu vlasů a nehtů a také zvýšení jejich kvality. Z dlouhodobého hlediska ocení jeho benefity hlavně muži, jelikož podporuje plodnost a tvorbu kvalitních spermií.