Dům a zahrada

Na co myslet při nákupu komínu aneb za málo peněz hodně problémů

Dnešní virtuální doba nahrává mnoha podnikavcům, kteří vám na svých e-shopech prodají prakticky cokoli. Tyto osoby se díky internetovému prodeji specializují na odborníky v širokém rozsahu. Můžete si od nich nechat poradit v oblasti zahrnující péči o duši, tělo, vaše domácí mazlíčky, až po poradenství v oblasti oprav motorových vozidel nebo třeba při stavbě komínu.

komín

A možná vám nabídnou ještě mnohem více. Takoví podnikavci zkrátka rozumí úplně všemu. Ale upřímně řečeno od takových rádoby odborníků byste se měli držet raději dál. Týká se to vesměs všeho, ovšem když si zde koupíte nějakou maličkost, budete pak maximálně nadávat na její krátkou životnost. Ovšem co se týká ostatních nákupů, a především výrobků, které jsou více namáhány, nebo je u nich vyžadována bezpečnost, měli byste se mít na pozoru.

Komín jako stavebnice
Ale vraťme se například k těm komínům. Postavit si dnes komín svépomocí pomocí stavebnice není, s trochou zručnosti, zase až takový problém. Ovšem firem, které stavebnice komínů dnes nabízejí je velké množství, a ne vždy, je vzhledem k náročnosti jednotlivých technologií výroby, kvalita jejich stavebních prvků stoprocentní.

Na komínu nešetřete!

Ale zvláště u komínu, které jsou namáhány ohněm, se šetřit nevyplatí. Zásadní rozdíl je mezi certifikovaným komínovým systémem ve státní zkušebně a skládaným komínem z komponentů, které nejsou odzkoušeny jako systém. To je třeba aby věděl každý zákazník, který chce postavit bezpečný a plně funkční komín.

Důležité také je, aby komínový systém byl z materiálů, které nevytvářejí kondenzát a deht. To se stává při použití pláště tvárnice z čistého betonu, které také některé firmy bohužel nabízejí. Betonové tvárnice jsou sami o sobě studené. Studený komín znamená tvorbu dehtu a kondenzátu, který je v komíně nežádoucí a nebezpečný!

střecha

Kde vybírat
Pokud tedy hledáte opravdu kvalitní komín, rozhodně vybírejte od dodavatelů nabízejících certifikované výrobky, kde klienti rozeznají nejlepší poměr ceny a kvality. A takové, které mají zabezpečený servis po celém území České republiky.

Hledejte výrobce s dostatečnými referencemi v oboru komínových systémů. Takového, který nabízí komplexní ucelený sortiment výrobků a technologií. Vybírejte takového dodavatele, který vám svými produkty zpříjemní společné chvíle s rodinou, přispěje k tepelné pohodě a bezpečnosti.