Nezařazené

Koktejly a smoothies, kam se podíváš

Smoothie – je jinými slovy nápoj do hladka namixovaný z ovoce či zeleniny. Kromě těchto základních ingrediencí do něj můžeme také přimíchat mléko, jogurt, ovesné vločky či různé druhy semínek a sušených plodů, jako jsou například kustovnice čínská, rozinky, chia semínka, sezamová či slunečnicová semena nebo med, zkrátka co vás zrovna napadne a na co máte chuť.

Výhodou oproti džusům získaným z ovoce a zeleniny kupříkladu na odšťavňovači, mají smoothies navrch v tom, že obsahují rozmixovanou celou dužinu, tedy spoustu vlákniny, prospěšné našemu tělu.
Jelikož je zelenina a ovoce velmi prospěšná pro náš organismus, je nasnadě, že v podobě těchto koktejlů jí můžeme doplnit ve větším množství do našich bříšek, aniž bychom museli chroupat mrkev či červenou řepu. Ruku na srdce: kolik z nás jí pravidelně ovoce a zeleninu?
Pokud se rozhodnete pro koupi smoothie makeru, uvidíte, jak je jednoduché a chutné připravit si například lehkou snídani, svačinku nebo večeři. Tělo dostane potřebné látky a my si báječně pochutnáme. Navíc teď na jaře je možno do koktejlu „přihodit“ kdejakou bylinku či travičku, co nám právě roste na zahradě. Chuť ovoce a zeleniny, kterou už známe, můžeme ozvláštnit třeba kopřivou, medvědím česnekem, sedmikráskou a pro milovníky nahořklé chuti doporučujeme pampelišku, která navíc krásně a prospěšně podpoří naše trávení.

U takto připravených koktejlů si můžete být jisti, že jsou vždy naprosto čerstvé, plné antioxidantů, vitamínů a vlákniny a neobsahují barviva ani chemické konzervanty.

Příprava je taaaak jednoduchá!!

Ovocné smoothie
Kombinujte různé druhy ovoce. Výborné jsou například jahody v kombinaci s jablky a banánem, pomeranče s jablky a banánem, ananas s jablky a pomerančem, vhodné jsou také malé bobule jako borůvky, maliny atd.

Zeleninové smoothie
Zcela jedinečnou vitamínovou bombou mohou být kupříkladu koktejly z červené řepy, celeru, salátové okurky, které můžeme okořenit pepřem, solí a nějakou to bylinkou. Kdo neholduje samotné zeleninové chuti, může vyzkoušet kombinaci.

Smoothie z ovoce a zeleniny
Oblíbená chuťová kombinace osvědčená časem je jablko, mrkev, pomeranč či jablko, celer, pomeranč, červená řepa. Fantazii se meze nekladou, proto se nebojte odvážných kombinací, dochucujte, přidávejte semínka, zkrátka experimentujte. Poměry ovoce, zeleniny a ostatních pochutin si dle chuti časem „vychytáte“ sami.

Přejeme vám dobrou chuť a pevné zdraví