Nezařazené

Brusel je plný květin nejenom na jaře

Nádhera země není vždy ukryta jenom v bohatství a architektuře. Mnohdy stačí jenom pohled a víme, že tohle je krása. Mezi okamžité momenty, kdy se zastavíme a řekneme si, ach, to je nádhera. Patří jednoznačně také bruselské zahrady a skleníky.

Architektonická secese pracovala v rukou Victora Horty
Tento kus nádherné přírody a pěstovaných a vysoce šlechtěných rostlin, parků a keřů či stromů je přístupný veřejnosti jenom zřídka. Většinou zde mohou jenom členové královské rodiny, soukromí návštěvníci, biologové a samozřejmě zahradníci. Ovšem jednou za čas s e veřejnosti na několik dní otevřou – pak se musejí stát na tuto krásu fronty.

·         Královský park skrývá mnohé krásy
Jednou z těch opravdu božských krás jsou parky v této zahradě. Dále potom místní skleníky. Co všechno zde můžete nalézt, kde je najdete a co se tam nachází?

Vydejte se do Laekenu za královskými skleníky

Na úplném okraji Bruselu se nachází oblast Laeken. Není to úplně město, ale ani jenom jeho část. právě zde sídlí brány královského parku – které se občas otevírají i našim očím. Můžete vstoupit na pozemky, které jsou šlechtěny po stovky let, a to na pouhé necelé tři týdny. Právě v době jara se zde dovoluje smrtelníkům na pár hodin vstoupit do ráje.
–          Tisíce Belgičanů se jezdí každoročně podívat na zázraky krásy, které se zde nacházejí (Belgičané to považují za vlastenectví, a tedy občanskou povinnost)
Božský zážitek budete mít, vypravíte-li se zde těsně před setměním. Skleníky se rozsvítí nejrůznějšími barvami, což dodá přírodní kráse na důrazu a vy poté nevíte, kam s očima.
–          Skleníky mají na výšku patnáct až pětadvacet metrů – nad vámi se tyč kupole několika tun kovu a skla
–          V této části se nachází tropický pavilon s tisícem druhů palem a jiného porostu

Můžete se zde vydat i na noční prohlídku – podle mnohých je to tam krásnější než ve dne.