Peníze

Jak moc se vám vyplatí druhé zaměstnání

Jste zaměstnáni na hlavní pracovní poměr, ale vaše výplata neodpovídá vašim představám, nic moc vám z ní nezbývá a vy sotva poplatíte všechny účty, splátky atd.? Šéf nechce o nějakém tom zvýšení mzdy ani slyšet? Pak nejspíš patříte mezi ty, kteří si ke své práci hledají ještě nějakou možnost přivýdělku, aby si pak mohli dovolit jet na dovolenou, koupit si něco pro sebe a nemuset tak otáčet každou korunu či na začátku každého měsíce s napětím a nedočkavostí vyhlížet další výplatu.
zařízená kancelář
V takovém případě je třeba také myslet na to, zda dvě práce zvládnete nejen z časového, ale také ze zdravotního hlediska. Protože nemít dostatek času na odpočinek a spánek se může neblaze odrazit na vašem zdravotním stavu. Ovšem vidina nějakých těch peněz navíc je více než lákavá. Pokud to není na úkor vašeho volného času a potřebného odpočinku, pak není co řešit, ale většinou je to právě naopak. Přepínat se a podceňovat svoje síly se vám pak může brzy pěkně vymstít. Přece jen člověk potřebuje nějaký ten čas na volnočasové aktivity, svoje koníčky, setkání s přáteli, a především na odpočinek a spánek. Při absenci těchto věcí by se stejně dříve nebo později únava a vypětí projevily také na vaší produktivitě.
A jaké je tedy ideální řešení vaší situace, kdy vám mzda z hlavního pracovního poměru nestačí, ale zároveň se nechcete zdravotně odrovnat?
telefon na stole

Ideálním řešením se pak jeví takový přivýdělek, který bude jen na pár hodin týdně nebo nárazově, kdy tak budete mít více času na odpočinek. Rozhodně není vhodné k vašemu hlavnímu poměru, který máte klasicky na 40 hodin týdně si přibrat třeba nějaké noční směny. Takový zápřah nikdo dlouho nevydrží.
Skvělým řešením je také nějaká ta práce z domova, při které můžete tuto činnost přizpůsobit vašim časovým možnostem a vše si tak lépe rozplánovat podle volného času. Důkladně si tedy zvažte plusy a mínusy dalšího zaměstnání a na základě toho se pak rozhodněte.