Zboží

Hubnout můžete i bez hladovění! Jak funguje ketonová dieta a co od ní čekat?

Slyšeli jste už o slavné ketonové dietě a rádi byste ji vyzkoušeli, protože slibuje rychlý úbytek váhy bez hladovění? Nic ale není takové, jak se může zdát.

Hubnout můžete i bez hladovění! Jak funguje ketonová dieta a co od ní čekat? ​​​​​

Keto dieta, ketonová dieta nebo také proteinová dieta, tohle všechno jsou názvy v poslední době oblíbené diety, která slibuje skutečně rychlý a trvalý úbytek kilogramů a to přitom bez nutnosti cvičení a hladovění. Jenže, jak už to tak bývá, nic není úplně růžové, jak se může zdát a i tato dieta skrývá svá rizika. Dodržet ji není vůbec snadné a navíc podle odborníků si během ní můžete i pěkně zahrávat se svým zdravím. Na druhou stranu nejde o tu nejhorší dietu na světě a tak není od věci dát jí alespoň šanci.

pexels-photo-5461544

Bílkoviny versus sacharidy

​​​​​​Ketonová dieta si zakládá na zvýšeném příjmu bílkovin, ze stravy je však nutné vyloučit sacharidy. A vyloučit znamená skutečně zcela vyloučit nebo snížit jejich příjem na úplné minimum. To však není úplně snadné a ani příliš zdravé. Protože dokonalá a zdravá strava by měla být především vyvážená, to znamená, že by se mělo jíst všechno ale v přiměřeném a rozumném množství. Ani vyloučení sacharidů není pro tělo výhra a pro nemocné lidi tahle dieta skutečně není. I přesto slaví obrovský úspěch po celém světě, a co jí nelze vytknout jsou rozhodně výsledky. I když jsou ale výsledky viditelné, není to jen tak. V případě, že není dieta striktně dodržována, kila dolů nejdou a celé úsilí přichází vniveč.

Dejte si bůček

Tahle dieta pak zakazuje většinu běžných potravin, zakazuje tak i přílohy, ovoce nebo dokonce zeleninu a povolené jsou jen některé druhy, ale to ani nestojí za řeč, protože je jich skutečně minimum. Naopak dovoluje jíst hodně masa, vajec a také dokonce nezdravých uzenin včetně bůčku a podobných dobrot, ke kterým si během diety obvykle ani nečichneme. Takže někomu může být tato zvláštní ale dozajista hodně zajímavá dieta skutečně pochuti. Hlady totiž trpět určitě nebudete.

pexels-photo-1927377

Hlídat si přesný příjem bílkovin a sacharidů je docela náročné, zabere to hodně času i úsilí, a proto se většina lidí uchyluje k nákupu speciálních balíčků, které přesně obsahují všechny složky potravy v denních dávkách. Stačí pak jen brát jednotlivé krabičky a balíčky a po dobu několika týdnů konzumovat jen je. Je to snadnější a v případě, že to skutečně dodržíte, zhubnete.

Návrat k normální stravě, ale musí být opatrný. Dieta má své příznivce po celém světě a to i mezi celebritami. Troufli byste si na ni také?