Nezařazené

Ego za volantem

Nedávno jsem si všimla na dálničním mostě nápisu: „Své ego k řízení nepouštějte“ od pojišťovny Kooperativa. Není to první slogan, který mě od nich zaujal. Seděla jsem v tu chvíli jako spolujezdec vedle svého manžela, vraceli jsme se z dovolené z Německa, za sebou přes 700km. Myslela jsem na to, koho se ten slogan týká. Pochybuji, že nějaké ženy. Ženy za volantem mají své ego pod kontrolou. U mužů je to ale jinak.
Teď se hlavně, pánové, neurazte. Netýká se to zajisté všech, i mezi Vámi se najdou výjimky.
ruka na volantu

Co si muž nenechá za volantem líbit

·         Předjede- li ho žena
·         Předjede-li ho menší (slabší, starší) auto 
(předjede-li ho žena v menším autě, je to úplná katastrofa a okamžitě šlape na plyn. Znám z vlastní zkušenosti, kdy jsem léta jezdila vozem Smart for two.)
·         Předjede-li ho auto, které pak jede stejně rychle, případně dodržuje rychlost
·         Předjede-li ho někdo, koho před chvílí předjel on
·         Váhá-li někdo s vyjetím z vedlejší silnice na hlavní
·         Lepí-li se mu někdo „na zadek“
·         Troubí-li na něj někdo (i když oprávněně)… a další.
sportovní automobil
Ptám-li se svého muže, proč se honí s tím druhým autem nebo proč najíždí těsně za něj, povětšinou bývá odpověď: „On si začal jako první“ nebo „Nemá mě provokovat“. Načež já odvětím, proč se teda musí taky chovat jako vůl. A hádka je většinou na světě.
frajer za volantem
Nesnáším tohle klukovské „poměřování přirození“. K tomu ať slouží závodní okruhy, kde si mohou chlapi po libosti zazávodit a předvést se. K tomu má ale bohužel málokdo příležitost a tak jsme na silnicích svědky nebezpečného předjíždění, pozdního dobrzďování, nedodržování rychlosti.
Až Vás zase jednou někdo zvedne ze sedadla, napočítejte nejdřív do deseti, párkrát se zhluboka nadechněte a teprve pak mu to nandejte. Snad Vás to mezitím přejde. Nemusí se všichni na silnicích chovat jako volové. Ohleduplnost stojí jen trochu sebezapření.