Nezařazené

Bydlení je hra: Interiér bytu a jak to v dnešní době chodí

Vybavení bytů závisí hlavně na našich finančních možnostech a potřebách. V dnešní době je již možné nechat si poradit od zkušených architektů nebo designéru, ale ne každý má tu možnost.

pokoj

Interiér by měl navazovat na architekturu domu a hlavně by měl odpovídat tomu, jakým stylem žijeme. Někteří preferují moderní styl a někteří zase styl klasický. Za moderní styl je považován interiér, ve kterém panuje hlavně variabilita, barvy a jednoduchost, přičemž v klasickém stylu se více vyskytuje dřevo, barvy (nejčastěji však barva bílá nebo černá), sladěnost a propracovanost. Styl bydlení se liší člověk od člověka, rok od roku. Musí být proveden tak, abychom se v něm cítili dobře a bezpečně. Pokud tomu tak není, je něco špatně.

Dispoziční řešení pro nás musí vytvářet příjemnou atmosféru ať už k rodinné pohodě, odpočinku či vzdělávání. Mělo by klást důraz na osvětlení a ozvučení. Může se zabývat i řešením různých problémů, které nejsou typické jako například atypické prvky.

vila

Pokud byste chtěli radu od zkušeného architekta, pak by to měl být právě architekt, který se podílel na stavbě, protože ten přesně ví, jak jednotlivé místnosti vyřešit. Mezi naše nejznámější architekty patří například Jan Kaplický (hi-tech stavby), Eva Jiřičná (noční klub Browns (Londýn) nebo Zdeněk Fránek (rodinný dům Tatranská Lomnica, studie).

dům

V dnešní době se k vytváření interiéru a exteriérů používá mnoho vizualizačních a animačních programů, které umožňují vytvářet tyto nádherné projekty.
Jedním z nejznámějších projektů našeho státu je například Vila Tugendhat, která sídlí v Brně a za zakladatele je považován architekt Ludwig Miese van der Rohe. Tato vila je jako jediná z hlediska moderní architektury zapsána na seznamu UNESCO. Byla postavena na zakázku manželů Grety a Fritze Tugendhatových v roce 1928. Stále jí můžete navštívit a podívaná stojí určitě za to, jak z hlediska architektonického tak dispozičního ztvárnění.