Životní styl

Koronavirus tu máme stále

Když v médiích sledujeme problematiku týkající se koronavirové pandemie, mohli bychom nabýt dojmu, že se vše výrazně zlepšilo a že už se tedy nemáme pomalu čeho bát. Reklam na očkování ubylo, slýcháme a čteme, jak se zavírají velkokapacitní očkovací centra, čísla vypovídající o počtech infikovaných, která jsou nám předkládána, jsou nesrovnatelně nižší než ta, jimiž jsme byli donedávna strašeni, povoluje se stále více aktivit, zkrátka rozvolňuje se.

výsledek testu

Ale ono zdání, že je všechno pomalu v pořádku, je jenom klamné. Jakkoliv to vypadá, že je dnes lépe než ještě před pár měsíci, pořád ještě tu máme nakažené lidi, a to jak ty, kteří s koronavirem marodí, tak i bezpříznakové přenašeče, kteří nemoc šíří, aniž by o tom věděli. A tak se může i pozitivně se vyvíjející situace jednoho dne zase zkomplikovat a nemoc se může zase začít masově šířit.
A tak nesmíme usnout na vavřínech. Nesmíme ani nadále podceňovat boj proti pandemii, musíme odhalovat nakažené v našich řadách a tyto léčit a bránit tomu, aby nemoc dále šířili.
A jak toho dosáhnout? Třeba i testováním. Díky tomu, jak se u sortimentu typu antigenní testy prodej rozmohl, se může testovat kdykoliv kdokoliv, a to i bez pomoci odborníků. Takové jednoduché testy si může, jak pořizovat, tak i provádět každý sám, a díky tomu můžeme mít kdykoliv jistotu, zda jsme či nejsme nakaženi.

boj s koronavirem

Pokud jsme zdraví, můžeme díky těmto testům zůstávat v klidu, a pokud už odhalíme, že jsme se nakazili, můžeme se daleko efektivněji postarat o to, abychom aspoň neinfikovali lidi kolem sebe. A to je, jak mi jistě dáte za pravdu, důležité. Protože je to jediná metoda, jak zabránit postupu oné nevyzpytatelné nemoci. Která nám už delší dobu dělá hodně vrásek na čele. A ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo.
A tak byste si měli tyto testy pořídit i vy. Protože každý počin je v boji proti pandemii důležitý. A za těch pár korun stojí.