Nezařazené

Čísla chyb

Chyba je velice častá věc a určitě jste se s ní setkali v pozici použivatele a někteří možná v pozici vývojáře. Věděli jste ale, že každá chyba má svůj kód? Někdy jste mohli vidět kód chyby 404, nebo 403. Co ale takové chyby znamenají?
číslo 404
·         404: Not Found– Tato chyba je asi nejčastější a můžete ji vidět nejvíce ze všech. Znamená, že něco nebylo na vzdáleném serveru nalezeno. Z pohledu programátora je to velice jednoduchá chyba na opravení, jelikož je většinou chyba v chybném odkazu, či špatně přejmenovaném serveru.
·         403: Access Denied– Chyba 403 je ve většině případech pouze neexistující index na webové stránce. Můžete mít ale také zablokovanou IP adresu na tomto serveru a jednoduše nesmíte přistupovat na tyto stránky. Chyba většinou také není složitá na opravení.
·         500: Internal Error– Tato chyba je už složitější a znamená chybu na straně serveru, tedy na straně programátora. Většinou popisuje chybu v PHP skriptu, kdy nějaká akce nemohla být vykonána na základě nějaké logické či syntaxové chyby. Internal Error je většinou i hodně nebezpečný v případě, že má server zapnuté detailní zobrazovaní chyby. Ta totiž může uživateli ukázat heslo od databáze a velice citlivé údaje, které by v případě, že by se dostaly do špatných rukou, mohly způsobit velkou paseku. Proto pozor na nastavení serveru.
technické problémy
·         505: HTTP Version Not Supported– Jedná se opět o verzi erroru, která se jedná vzdáleného serveru. Tato chyba znamená, že server nebyl schopen vykonat požadavek, který po serveru váš počítač chtěl. Většinou se tato chyba také pojí s popisem, který popisuje detailněji, proč přesně k této chybě došlo a co nemohlo být vykonáno. To také dokáže při opravě takové chyby pomoci programátorovi, aby se více orientoval.
S jakými chybami jste se setkali nejvíce? Řešili jste nějakou takovou chybu jakožto správce serveru?