Zboží

Treking: aktivita, kterou si zamilujete

Všudypřítomná nedotčená příroda a aktivní pohyb v sobě snoubí treking. Aktivita, nebo chcete-li druh sportu, který v posledních letech láká stále více lidí. Fyzických aktivit, které mohou potrápit naší fyzičku je celá řada, jen málokterá ve vás ale zanechá tak hřejivý pocit. Treking totiž není pouze o budování lepší fyzické kondice, je o budování lepšího ducha, souznění s přírodou a adrenalinu. Kouzla trekingu zní primárně v jeho variabilitě, je totiž otevřen všem věkovým kategoriím.

Nenáročná stezka

Nabízí hned několik náročností dle zkušeností a fyzickým predispozicím. Základní treking je ve své podstatě velmi nenáročný, klade však velký důraz na kvalitní vybavení. Základem jsou trekove boty, které udrží chodidla v suchu a zajistí dostatečnou stabilitu na nebezpečných a příkrých horských stezkách. Tenisky, sandále či jinou podobně nestabilní obuv raději protentokrát nechte doma. Stačí chvilka nepozornosti a nekvalitní podrážka s minimálním vzorkem a katastrofa je na světě. Náročnosti trasy přizpůsobte i oblečení a další výbavu.

Horská krajina

V posledních letech se stává treking velmi oblíbenou fyzickou aktivitou a na hory tak míří i ti, kteří prozatím nemají s horkými stezkami žádnou zkušenost. Nekvalitní obuv a oblečení vám může tuto všemi oblíbenou aktivitu zprotivit ještě dříve, než stihnete ujít prvních pár kilometrů. Úplným začátečníkům se doporučuje nenáročná procházka po horách (hiking), pokud už máte s trekingem nějakou zkušenost a chcete si vyzkoušet náročné výšlapy po ferratách, buďte obezřetní. Je vhodné zvážit pořízení lezeckého vybavení, jištění a helmy, tento základní set se však dá na řadě míst v blízkosti ferrat i vypůjčit. Pokud s náročnými výšlapy nemáte žádnou zkušenost, je dobré se vložit do rukou profesionála, který vás celou trasou ferraty provede. Samotným trekingem můžeme nazvat pouze náročnější výšlap, kde je předpokládán složitější terén.