Nezařazené

Zaměstnání číslo dvě

Jestli jste se ocitli v situaci, kdy si potřebujete přilepšit a navýšit tak váš finanční rozpočet, nebo si jenom chcete přivydělat v rámci času a možnosti další prací, je to každopádně velké rozhodnutí. Druhá práce vyžaduje čas, odhodlání, precisnost a ještě větší úsilí.
zaneprázdněná žába

BOKOVKA

Rozhodli jste se přivydělat si menším dílem, jen ve formě jednorázové bokovky? Je to většinou práce, kterou odvedete jednou týdně na pár hodin, nic zcela náročného. Tato volba se může zdát zbytečná, protože nepřinese tolik peněz, kolik by jste očekávali, ale nějaké plusy se na vaší finanční situaci určitě objeví. Výhodou takových „fušek“ je jejich flexibilita a žádný stres, což víme, že všichni v práci postrádáme.
odpolední lehárko

PO PRÁCI DO PRÁCE

Pokud jste se rozhodli, že si vyděláte mnohem více, než jenom nějakou „almužnu“, budete muset být odhodlaný chodit po vaší práci, do ty další. Noční směny jsou často vyhledávané a potřebné místa a málokomu se do nich chce jít. Nemyslíme tím způsob pracovat, od vidím do nevidím. Čas do půlnoci vám to, ale zabere. Musíte zvážit, jestli vám to za několik hodin spánku v mínusu, bude stát.

VÍKENDOVÉ ŠICHTY

Další nejvíce známou možností, přijít k nějaké koruně, je vzít si víkendovou šichtu. Jelikož se jedná o práci v rámci vašeho volna, jsou za ni docela hezké příplatky, ale i přes to málo lidí přesvědčí myšlenka, být v práci 7 dní v týdnu. Víkendy jsou dobrovolné, proto je na vašem uvážení, jestli věnujete jediný čas k odpočinku, opět pro práci. Když si to, ale situace vyžaduje, není důvod se ohlížet na nějaký komfort a ležení doma na gauči, berte každou příležitost, jak si můžete finančně pomoci.
instalatér figurka

Druhá práce sebou přináší nejenom hezké penízky, ale i určité oběti:

časové možnosti

fyzické vyčerpání

psychickou únavu

a tím, i mnohdy slabší výsledky

Tip na závěr: Jestli se chcete dopracovat k lepšímu příjmu, pokuste se o to ve svém trvalém zaměstnání, kde můžete dosáhnout svým výkonným přístupem vyššího postupu a tím lepšího platu.