Nezařazené

Skleněné lahve

Dodržování pitného režimu je důležité pro lidské zdraví, to je dnes už všeobecně známá informace. Pít bychom měli především vodu, či jiné neslazené nápoje. Podstatné ale také je, z čeho tekutiny pijeme. Abychom pitný režim opravdu dodržovali, je vhodné mít vodu vždy po ruce, což většina lidí řeší tím, že si nosí na pití lahev. Samozřejmě je možné si vždy koupit minerálku v obchodě, kdo však přemýšlí trochu ekologicky a potažmo i ekonomicky, začne se brzy ohlížet po nějaké zdravé lahvi na vícero použití. Na trhu dnes existuje velký výběr takových lahví, od plastových a kovových až právě po skleněné. Každá z nich má jistě své přednosti -například lehkost nebo schopnost udržet nápoje horké, či naopak studené.
voda ve skleněných lahvích
Jaké jsou ale výhody a nevýhody skleněné lahve?
Sklo je biologicky neaktivní, pevný a odolný materiál, který se vyrábí ze sklářského písku, do něhož se přidávají různé přísady, například oxid vápenatý, či uhličitan sodný. Jde tedy o průmyslově zpracovávaný přírodní materiál.
Výhodouskla je především to, že nepojímá žádné pachy a neuvolňuje žádné sloučeniny – je inertní, nijak tedy nemění chuť nápoje. Další jeho předností je, že se velmi snadno čistí. Důležité také je, že sklo je recyklovatelný materiál, takže je možné z jeho střepů vyrábět další a další lahve, jeho používání je tedy velmi ekologické.
pití ze skleněné lahve
Nevýhodouskla je, že má vyšší hmotnost. Skleněná lahev v dnešní době není tak těžká, jako za dob našich babiček, určitě je ale těžší, než právě plastové či kovové lahve. Hodně lidí se také bojí, že se skleněná lahev snadno rozbije, ale díky speciálním technologiím výroby je tato možnost velmi potlačena a skleněné lahve zvládnou i větší nárazy, jako třeba pád ze stolu. Navíc někteří výrobci skleněných lahví nabízí doživotní záruku na své zboží.
Lahví na pití je dnes na trhu velké množství a jejich design je opravdu pestrý, je tedy rozhodně z čeho vybírat. Určitě si najdete tu svoji, ať už skleněnou, či nikoli.