Auto moto

Pro lepší viditelnost

I přesto, že se za dne na silnicích pohybuje daleko více vozidel, statisticky nejvíce nehod připadá na noční hodiny. Důvodem je nejen snížená viditelnost a tím i omezený přehled na vozovce, ale svou roli hrají také i jiné faktory, například podnapilí řidiči vracející se z koncertu, sportovního utkání nebo bálu. Proto je důležité mít se na pozoru, a to mimo jiné znamená mít i dobrý přehled o tom, co se na silnici děje. A toho bez kvalitních světel nedosáhnete. Chcete-li zvýšit bezpečí své i svých spolujezdců, měli byste si pořídit osvětlení v podobě autožárovek h4 nebo h7 od společnosti Osram.

autožárovka

Značka Osram má ve svém oboru velice dobrý zvuk, jelikož nabízí jen a pouze kvalitu, a to za více než rozumnou cenu. Pokud jste vlastníky vozidla, jehož stáří se datuje na zhruba třicet až třicet pět let, jsou pro vás určeny autožárovky h4. I přesto, že používají rovnou dva vlákna, jejich světlo nemůže protijedoucí řidiče oslnit. Mezi nimi se totiž nachází předěl v podobě speciální desky. Co se týče délky životnosti, záleží na mnoha faktorech, ale výrobce uvádí až 700 hodin a dosavadní praxe mu dává zapravdu. Vzhledem k jejich víceméně přijatelné ceně se jedná o slušnou životnost.

veterán

Co se týče instalace, tak tu buďto můžete svěřit do rukou zkušených profesionálů z nejbližšího autorizovaného servisu, nebo chcete-li ušetřit, se o to můžete pokusit sami. Až na pár výjimek se jedná o jednoduchou práci, kterou máte hotovou během pár minut. Je dobré, abyste měli po ruce manuál k vašemu vozidlu, ale ani pokud ho případně nenajdete, nemusíte věšet hlavu. Je dost možné, že ho můžete najít na internetu. Dle návodu pak snadno odklopíte světlomety a žárovku nainstalujete. Dejte si však pozor na jednu důležitou věc – rukavice. Ty byste měli mít po celou dobu nasazené. I jediný otisk na autožárovce totiž může snížit její svítivost, což určitě není ve vašem zájmu.