Business

Když instalatérská firma zajistí i obklad koupelny

Chystáte se do rekonstrukce koupelny a toalety a přemýšlíte nad tím, jakým způsobem celá akce proběhne? Ona je totiž rekonstrukce koupelen natolik organizačně náročná záležitost že to pro nezkušeného jedince může znamenat hromadu starostí, a v horším případě i léčení na psychiatrii.

Některé instalatérské firmy s tím počítají a zaměřují se na tyto práce tak, že zajišťují svým klientům i zednické a obkladačské práce. Proč takovou firmu kontaktovat s prosbou o odbornou pomoc?

Příčky, stropy, podhledy, podlahy – to vše potřebujete zajistit ještě před tím, než se instalatéři pustí do práce. V koupelnách se pracuje s různými materiály a také se navazuje na ty stávající, takže je tu zapotřebí cihla, malta, beton, pórobetonové tvárnice (Ytong), sádrokartonové konstrukce, případně další stavební materiály a technologie.

instalatérské rozvody

Koordinace práce – ta je na celé rekonstrukci koupelen a bytových jader obecně nejsložitější. Pokud byste totiž měli sjednané řemeslníky od každé profese jiné, např. zedníka, obkladače, elektrikáře a instalatéra nonstop https://www.kanalizace-instalateri.cz/instalater-praha, musíte perfektně sladit koordinaci pracovního procesu tak, aby vše na sebe navazovalo. A to zas vyžaduje určité znalosti a praxi.

instalatérské nářadí

Například vám zedník postaví příčku, instalatér bude požadovat v příčce vyhloubit otvor pro odpad, elektrikář k tomu bude mít výhrady ohledně elektroinstalace, bude zapotřebí umístit vodovodní trubky tak, aby byly ukryté ve zdi, vše se pak bude omítat a připravovat na pokládku obkladů a dlažby, v případě obkladaček bude nutné vědět, kde bude přesně umístěna vodovodní baterie, instalatér pak bude baterii zapojovat po dokončení obkladů, v koupelně bude někudy vést elektřina, bude nutné stanovit, kde budou zásuvky a vypínače, což také musí vědět obkladač, a možná vás napadnou další vychytávky, které u takovýchto stavebních akcí vznikají.