Cestování

Dovolená v Krkonoších

Vycestovat do Krkonoš se chystá každoročně tisíce turistů s cílem prožít tu zaslouženou dovolenou v době letních prázdnin, anebo v rámci lyžařského pobytu. Vyhlášené lokality Pec pod Sněžkou a Špindlerův Mlýn bývají v této době doslova přelidněné, a kdo raději upřednostňuje klidnější pobyty, měl by se zaměřit na méně známá místa.
zima v Krkonoších

Rokytnice nad Jizerou a Ryžoviště

Možná vás překvapí, že můžete v Krkonoších obdivovat daleké rozhledy a malebná údolí i tam, kam se příliš turisté nehrnou. Vydejte se spolu s námi do Dolní Rokytnice, překleneme horu Studenov a zamíříme do části obce Harrachov zvané Ryžoviště. Jedná se o velmi zajímavou lokalitu, kde můžete načerpat nových sil, odpočinout si v horském prostředí a zapomenout alespoň na chvíli na uspěchaný městský život.

Rokytnice nad Jizerou je malé horské městečko, které se táhne podél údolí v délce přibližně čtyři kilometry. Horní část obce se nachází pod Lysou horou, kam vede moderní lanová dráha, a kam se sjíždí v zimě mnoho milovníků sjezdového lyžování. Dolní Rokytnice naopak bývá téměř opuštěná, ale to neznamená, že by nebyla atraktivním místem k pobytu. Je ideálním východiskem výletů a aktivit jak pro lyžaře, tak i pro cyklisty nebo turisty. Krajina horských vrcholů je zajímavá i na podzim nebo na jaře, pokud se sem rozhodnete vydat třeba v květnu, překvapí vás nádherné kvetoucí louky a jen několik kilometrů odtud se můžete vydat k Mumlavským vodopádům. Ubytování je nejvýhodnější v některém ze soukromých penzionů.
sněžka krkonoše

Harrachov – Ryžoviště je v ústraní rušného centra města a rozhodně tu neočekávejte davy turistů, zejména z Německa a z Polska, které se pohybují v komerční zóně plné obchůdků, kaváren a restaurací. Ryžoviště je ideálním počátečním bodem cyklotras a turistických výšlapů k náhorní plošině nad pramenem Labe, a pokud vám ani tato lokalita nevyhovuje, můžete se vydat vláčkem z harrachovských Mýtin do Tanvaldu a zamířit do východní části Jizerských hor.