Auto moto

Diagnostika auta ELM327

Určitě jste to už zažili, jedete se podívat na bazarové auto, ale nikdy nevíte, jak na tom je motor a jestli je vše v pořádku. Pro tuto situaci je tu zařízení ELM327, které zvládne udělat diagnostiku auta, je možné ho koupit na čínském e-shopu Aliexpress, ale i na eBayi nebo v České republice v Auto obchodě. Pro fungování tohoto modulu je třeba v autě mít OBD II konektor (auta od roku 1996) který se většinou nachází na straně řidiče pod volantem.
Audi hezké auto
Krabička se po zasunutí do konektoru rozsvítí, ale to je jen 50 procent úspěchu, těch druhých 50 procent je mít v telefonu anebo v počítači kompatibilní software co s ní dokáže komunikovat přes Bluetooth rozhraní. Zjednodušeně, tato krabička jen posílá data z auta do vašeho zařízení, nic víc. Na trhu je velká spousta aplikací, které můžete použít za účelem diagnostiky, já bych doporučil aplikaci ScanMaster, který i ve free verzi nabízí diagnostiku a také vymazání chyb.
Základní otázka je, funguje tato velmi levná OBD věc, kterou můžete najít na eBayi? Odpověď zní ano, funguje. Záleží, ale hlavně na softwaru, který máte v telefonu případně v PC. Funkcionalita většiny aplikací na ty základní operace úplně stačí, je to primitivní diagnostika, má to mazání chyb anebo zobrazení jízdních údajů o autě jako například: otáčky, teplota jízdních kapalin a tak dále. Na závěr bych rád podotknul že nemůžete čekat při tak levné věcičce dokonalý popis závad. Obyčejně se dostanete k základnímu chybovému kódu, podle kterého si najdete možnou příčinu závady.
Staré auto vrak
Originální diagnostika, kterou vám udělají v servise za nemalé peníze je určitě kvalitnější a dodá vám hlubší informace co s autem přesně je. Výrobce auta si ji totiž vyvinul speciálně pro vaše auto, takže se občas může stát, že se při některých závadách autorizovanému servisu přeci jen nevyhnete.