Nezařazené

Čmáranice na celý život

Historie tetování sahá až do pravěku, kdy si lidé zdobili svá těla bodnými ranami. Až po několika letech se do ran začal vpichovat inkoust. Tetováním se odlišovaly různé kmeny a národnosti. Tetování symbolizovala víru, rasu či povolání. Nejvíce měli tetování v oblibě námořníci, kteří se nechávali tetovat během svých cest na památku od místních domorodců. Tetování jsou však (a byla) dlouho oblíbená mezi vězni, kteří si zdobí svá těla především v oblasti rukou a zad.
potetovaná holka

Musím ho mít taky!

Pamatuji si den i hodinu, kdy jsem si nechala udělat své první a poslední tetování. Se svou nejlepší kamarádkou jsme se domluvily, že si jako kamarádky na život a na smrt uděláme společné tetování. Obě jsme totiž vždy milovaly (a doteď milujeme) příběh a myšlenku knihy Malý princ. Nechaly jsme si na naše malíčky devatenáctého září vytetovat hvězdičku s krajinu, která má symbolizovat odchod a naději. Pamatuji si, jak to neuvěřitelně bolelo, protože se jednalo o vnitřní stranu malíčku, u které je velmi blízko kost. Když jsem pak přijela z Brna a s nadšením jsem šla své tetování ukázat mamince, zjistila jsem, že nadšená jsem z něj asi jen já. Tak trochu jsem totiž nikoho na svou první čmáranici nepřipravila, dokonce jsem se ani nikdy o tom, že bych tetování chtěla, nezmínila. Ale já byla spokojená a spokojená jsem doteď. Ještě jsem na nikom takové tetování neviděla jsem opravdu velmi ráda, že nás to tenkrát napadlo, rozhodně té cesty do Brna nelituji.
tetované ruce

Typy tetování

Tetování může být provedeno strojkem nebo takzvaně hand poke. Hand poke tetování je styl, při kterém tatér nepoužívá strojek, ale pouze svou ruku. Musíte mu tedy pevně věřit, že se mu nebude ruka celou dobu třást. Mé tetování bylo vytvářeno strojkem. Vpichy jsou rychlé a ani si bolest tolik nepřipouštíte. Hand poke je tedy o něco víc bolestivější, ale také se to dá zvládnout. Řekla bych, že tetování bez strojku má i takové své kouzlo.

Dejte na recenze

Před prvním tetováním rozhodně zjišťujte informace od Vašich známých, kteří už například tetování mají nebo na fórech o tetování. Není nic horšího, než si nechat na své tělo zvěčnit nepovedenou kopii něčeho, co pro Vás znamená celý svět. Tetování jde odstranit pouze velmi bolestivým zákrokem, tudíž tady více než kdy jindy platí heslo ,,Dvakrát meř, jednou řež!“.